piątek, 30 marca 2012

Treść zaproszenia wystosowanego do przedstawicieli władz

Poniżej znajduje się treść zaproszenia wystosowanego do przedstawicieli władz Warszawy. Podtrzymujemy propozycję spotkania na squacie Przychodnia, przedstawioną podczas spotkania we wtorek 27 marca.


Warszawa, 30.03.2012 r.

Kolektyw Przychodni                                                                         
ul. Skorupki 6a
00-546 Warszawa
e-mail: przychodnia@riseup.net
http://przychodnia.bzzz.net/


Sz.P. Włodzimierz Paszyński
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Sz.P. Marcin Wojdat
Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej


Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Dyrektorze,


Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki władz m.st. Warszawy na spotkanie w poniedziałek 2 kwietnia na squacie Przychodnia przy ul. Skorupki 6a, podczas którego pragniemy kontynuować rozmowy rozpoczęte dnia 27 marca. Zgodnie z przedstawionymi przez nas postulatami zamierzamy rozmawiać o polityce władz miasta i o sytuacji squatu Przychodnia.

Uważamy, że spotkanie to powinno odbyć się w miejscu, którego nasza rozmowa dotyczy. Umożliwi to Państwu bezpośrednie zapoznanie się z działalnością kolektywu Przychodnia oraz z charakterem tej przestrzeni. Rozmawiając o Przychodni nie można jej postrzegać wyłącznie jako działkę na planie miasta oraz budynek na niej stojący. Squat Przychodnia to specyficzny duch i energia, które poczuć można jedynie przebywając w tym miejscu. Brak tego doświadczenia utrudni nam wzajemne zrozumienie, które jest podstawą jakiegokolwiek porozumienia. Obecność przedstawicieli władz miasta w tym miejscu będzie dowodem na otwartość na prawdziwy dialog z obywatelkami i obywatelami. Ponadto budynek stanowi własność miasta, a więc wspólnoty mieszkańców i mieszkanek, którymi wszyscy i wszystkie jesteśmy; dlatego też kontynuowanie rozmów w tym miejscu nie może zostać uznane za nieuprawnione.

Liczymy na owocne rozmowy,
Kolektyw Przychodnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz