piątek, 30 marca 2012

Przyjdź na film do przychodni!

Zapraszamy na filmowe spotkania w przychodni w ten weekend. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.


Sobota, 31.III

18.00 "Home"
reż. Yann Arthus-Bertrand, 2009r
Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piekne i poruszające obrazy, niesamowita wycieczka w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne.

20.00 "Squat 69"
reż. Morten Revsgaard Frederiksen, 2007
Po siedmiu latach dyskusji i procesów sądowych, 1 marca 2007 r władze Kopenhagi zdecydowały się zlikwidować popularny skłot, nazywany 'Jagtvej 69'. Film przedstawia zrównoważony punkt widzenia na sytuację budynku, oraz roli jaką pełnił w okolicy. Reżyser towarzyszy aktywistom i aktywistkom przez ostatni rok walki o skłot. Dzięki zaufaniu, jakim został obdarzony przez osoby broniące skłotu, powstał wyjątkowy film, w przejmujący sposób przedstawiający dylematy i rozterki towarzyszące ostatnim dniom istnienia  'Jagtvej 69'. 
Po filmie zapraszamy na dyskusję dotyczącą dalszych losów skłotu 'Jagtvej 69', oraz podobieństw i różnic z obecną sytuacją w Warszawie

Niedziela 01.04

17.30 "Good buy Roma"
reż. Gaetano Crivaro, Margheritha Pisan, 2012
Coordinamento Cittadino di Lotta per la Casa – oddolna organizacja działąjąca na rzecz lokatorów i przeciwdziałająca bezdomności rganizacja otworzyła już w sumie 18 pustostanów, w których dziś mieszka około 4 tysiące ludzi. "Good Buy Roma", film opowiada o skłocie Porto Fluviale, dawnym magazyn wojskowym. Dziś mieszka tam 100 rodzin z całego świata. Jest to premierowy pokaz.
Po filmie zapraszamy na dyskusję na temat lokalnego kontekstu. Wspólnie zastanowimy się, czy taka akcja jest możliwa w Warszawie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz