piątek, 19 października 2012

ANIMATION ACROSS BORDERS spotkanie pierwsze: W SZPONACH ANTONISZA, CZYLI JESIENNA KRONIKA NON-CAMEROWA, ALBO BĘDZIE LAŁO, KOCHANY JAMNICZKUUWAGA UWAGA UWAGA

ZE WZGLĘDU NA NIEOCZeKIWANE OKOLICZNOŚCI POKAZ PRZENIESIONY JEST DO SYRENY ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W KAMIENICY PRZY ULICY WILCZEJ 30 !!! zagubione owieczki będziemy prowadzić ;)))

godzina pozostaje ta sama !!!

ROZPOCZYNAMY O 19ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD ANIMACJI!!!

Historia polskiej animacjI może poszczycić się całą plejadą niezwykle oryginalnych twórców. Jednak pośród nich miejsce szczególne zajmuje Julian Antonisz, właśc. Julian Józef Antoniszczak (1941 - 1987), artysta multimedialny, plastyk, scenarzysta i twórca eksperymentalnych filmów animowanych, a także awangardowy kompozytor i wynalazca.

Od 1977 Antonisz konsekwentnie realizował swoje filmy w tzw. technice "noncamerowej", czyli bezpośrednio na taśmie, bez użycia kamery fi

lmowej. Debiutował FOBIĄ (1967), brawurową groteską na temat "uczuć" artysty-malarza na łonie natury. Jego autorskie realizacje zdobyły wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach animacji, zaś niezwykle wyrazisty, "pulsujący" styl na zawsze pozostaje w pamięci każdego, kto się z nim zetknął.

W programie wieczoru znalazły się filmy animowane Antonisza, jeszcze sprzed "ery non-camerowej" (wyjątek stanowi SŁOŃCE. FILM BEZ KAMERY), zrealizowane w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie:

FOBIA (1967, 10')
W SZPONACH SEKSU (1969, 9')
TYSIĄC I JEDEN DROBIAZGÓW (1972)
STRACHY NA LACHY (1973)
...TE WSPANIAŁE BĄBELKI W TYCH PULSUJĄCYCH LIMFOCYTACH (1973)
JAK NAUKA WYSZŁA Z LASU... (1970)
JAK TO SIĘ DZIEJE, PYTA AGNISIA, ŻE NA EKRANIE WIDZIMY MISIA (1970)
SŁOŃCE. FILM BEZ KAMERY (1977)
JAK DZIAŁA JAMNICZEK (1971)

Spotkanie poprowadzi Piotr Kardas - animator kultury, pomysłodawca i koordynator rozmaitych projektów kulturalno-artystycznych, w przeszłości związany z łódzkimi instytucjami takimi jak ŁDK, kino-galeria Charlie, Fundacja Filmowa Se-ma-for, Klub Jazzga, Klub Luka, Mała Litera, itp. W lutym 2012 roku założył niezależną firmę dystrybucyjną - Animation Across Borders, skoncentrowaną przede wszystkim na promocji i dystrybucji polskiej animacji.


PS
po projekcjach zapraszamy na tekno gibane z okazji halloween, a w sali kinowej - do czilałt roomu ogarnianego przez Kolektyw Ebola

https://www.facebook.com/events/436672759729874/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz